• 1. 6323 K hotelová akadémia (5-ročný odbor)
          2. 6445 K kuchár (4-ročný odbor)
          3. 6489 H hostinský (kuchár - čašník, 3-ročný odbor)
          4. 6444 H čašník, servírka (3-ročný odbor)
          5. 6489 F pomocník v kuchyni (2-ročný odbor aj pre žiakov, ktorí ukončili ZŠ v nižšom ako 9.ročníku)
          6. 6421 L spoločné stravovanie – nadstavbové štúdium
        • Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
        • Naša škola poskytuje aj ubytovanie a stravovanie.
          • Beseda so spisovateľkou Táňou Revajovou

Dňa 23. 9. 2022 do našej školy zavítala spisovateľka pre deti a mládež Táňa Revajová. Opísala nám začiatky svojej spisovateľskej kariéry a predstavila niektoré svoje knihy. Veľmi zaujímavo rozprávala o tom, ako ju sám život a životné udalosti inšpirovali k vytvoreniu niektorých postáv a príbehov. Naučila nás, že máme chodiť s otvorenými očami a ušami, lebo okolo nás môžu byť inšpiratívni ľudia alebo sa môžu odohrávať zaujímavé udalosti. Žiaci jej kládli podnetné otázky a na konci nám aj prečítala z jednej zo svojich kníh. Ďakujeme pani autorke, že sme ju mohli lepšie spoznať a aj Knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove, v spolupráci s ktorou sme túto besedu pre našich žiakov pripravili.

• Biela pastelka

Tí, ktorí majú silný zmysel pre lásku a spolupatričnosť, majú odvahu nebyť dokonalí. (Brené Brown)

Milí kolegovia, milí rodičia a žiaci. Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojí do verejnej zbierky "Biela pastelka". Uskutoční sa 22. a 23. septembra v priestoroch školy. Náš spoločný príspevok zúročí Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska na bezplatné poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie nevidiacim a slabozrakým ľuďom. Zbierkový tím zo ❤❤❤ ďakuje.

• Beh pre život

13. septembra 2022 sme sa my všetci študenti V.A rozhodli zúčastniť „Behu pre život“. Nenáročná 3 km trasa viedla v blízkosti našej školy (okolo Torysy). Do tejto akcie sa zapojili aj naše p. učiteľky Mgr. Darina Štroncerová a Mgr. Irena Šoltesová.

Nebežalo sa na čas, bežali sme s láskou a s myšlienkami na tých, ktorí bojujú s vážnou chorobou, s jej následkami alebo tu už medzi nami nie sú.

• Prešovské misie

V rámci Prešovských misií sa aj na našej škole uskutočnil evanjelizačný program laických tímov. Osobné svedectvá mladých, krátke prednášky, video.... Témou bola "Úvaha o viere a zmysle života".

• Naša návšteva na ZŠ

9. septembra sme navštívili ZŠ s MŠ Námestie Kráľovnej pokoja 4, kde sme prezentovali našu školu a šikovnosť našich žiakov. Deviatakom a ôsmakom sme chceli sprostredkovať zákutia povolania kuchára, čašníka, či barmana. Rozhodnúť sa správne pre svoje budúce povolanie nie je v dnešnej dobe vôbec jednoduché a vedia to najmä žiaci, ktorí končia základnú školu. Dúfame, že sa im naše praktické ukážky páčili a že sa s niektorými stretneme aj na pôde našej školy.

• Prváci si predĺžili leto

Hneď druhý deň školského roka strávili naši prváci v krásnom prostredí Ekoparku Holá Hora v Prešove. Absolvovali icebreaking, ktorý im uľahčí vstup do stredoškolského života v novom kolektíve. Ročenka s profilmi spolužiakov a celý pobyt sa fantasticky vydarili.

• Milí žiaci!

Vratné nádoby potešili našu planétu, ale vám pribudla starosť nosiť ich naspäť domov?

Potešíme vás - vo vašich triedach pribudlo vrece na zber vratných fliaš a plechovíc.

Zarobené peniažky sa použijú samozrejme pre vás, napríklad na nákup stolnotenisových loptičiek a rakiet, ...

Prosím nedávajte do zberu nedopité fľaše a plechovice – nechcete predsa, aby vám v triede zapáchalo.

• Zvonenia

Streda 28. 9. 2022
      •              2 %

• Vážení rodičia, priatelia školy,

o Vašu priazeň sa uchádza naša nezisková organizácia Mladosť. Budeme radi, ak sa rozhodnete podporiť vzdelávanie a výchovu na SSOŠ hotelierstva a gastronómie Mladosť poukázaním 2 %, resp. 3 % zaplatenej dane fyzických a právnických osôb. Ďakujeme!

Vyhlasenie_2021.rtf

• INFORMÁCIE O ISIC

• Iba spolu zastavíme šikanu

• Stal si sa obeťou šikany alebo si bol jej svedkom? Nezostávaj potichu. Pokiaľ máš pocit, že sa nevieš porozprávať s nikým, koho vo svojom okolí poznáš, kontaktuj Linku detskej istoty pre deti a mladých ľudí a porozprávaj sa s odborníkmi. Stačí zavolať anonymne na bezplatné telefónne číslo 116 111. Volať môžeš 24 hodín, 7 dní v týždni, alebo napísať email na: 116111@ldi.sk alebo kontaktuj poradcov online cez čet.

Odpovieme Ti cez telefón, email či čet. Nie si v tom sám.

• Mladosť v 3D

• Spolupráca našej školy s Fakultou manažmentu Prešovskej Univerzity

• Spolupráca je zameraná hlavne na oblasť:

- spolupracovať na propagácii zmluvných partnerov a jej uvádzanie vo významných dokumentoch zmluvných partnerov, oboznamovanie študentov s činnosťou zmluvného partnera a možnosťami stáží,

- spolupracovať v oblasti výskumu,

- výmena najnovších skúseností z oblasti pôsobenia zmluvných partnerov,

- Fakulta manažmentu ponúkne ZP – konkrétny názov bakalárskych a diplomových prác, ktoré by mohli byť spracované pre podmienky podniku,

- zosúladenia študijných programov v nadväznosti na možnosti štúdia na vysokej škole.