• Naši maturanti

  Pri maturitných skúškach im prajeme veľa úspechov. 

 • Maturitná Májová výstava výrobkov studenej kuchyne žiakov IV.E

 • Dnes sme mali vzácnu návštevu - František Sedlák

  Našu školu dnes navštívil František Sedlák z relácie "Moja mama varí lepšie ako tvoja". František je absolventom našej školy. 

 • Oswienčim - Krakow

  Krakow je kráľovským mestom s množstvom nádherných pamiatok a zákutí. Možnosť pozrieť si toto mesto mali študenti našej školy 10. mája. Ešte predtým navštívili rozsiahly koncentračný tábor z II. svetovej vojny - Oswienčim. V Krakowe absolvovali prehliadku vrchu Wavel s nádherným komplexom hradu, navštívili Hlavný rynek, najväčšie námestie v strednej Európe s krásnymi gotickými, renesančnými a barokovými budovami (Sukienica, Mariánsky kostol, Kostol sv. Vojtecha). V popoludňajších hodinách mali študenti čas na osobné voľno. Počas celého výletu študentov sprevádzala pani sprievodkyňa z cestovnej agentúry Ezotour, ktorá im priblížila históriu mesta a porozprávala mnoho zaujímavýh informácií o miestach, ktoré navštívili. Veríme, že si všetci odniesli z tohto výletu krásne zážitky a budú na neho dlho spomínať. 

 • Raut - 5.A

  24.4.2018 sa konal maturitný raut 5.A triedy. Ústrednou témou bol "Harley Davidson". Študenti si pripravili vynikajúce teplé a studené pokrmy. Zážitok z rautu obohatili aj kultúrnym programom. Aj keď ste sa tejto udalosti nezúčastnili, prinášame Vám niekoľko fotiek, ktoré Vám priebeh a atmosféru priblížia. 

 • Výzva na voľby členov rady školy

 • Deň športu na našej škole

  26.4.2018 sme sa neučili, ale športovali. Uskutočnil sa u nás Deň športu, do ktorého sa zapojili  všetky triedy, ktoré mali teoretické vyučovanie. Súťažilo sa vo volejbale, floorbale, stolnom tenise a boli vyhodnotené aj výsledky zo zjazdového lyžovania, ktoré sa realizovalo počas lyžiarskeho výcviku. Študenti podali výborné športové výsledky a dúfame, že si z tohto dňa odniesli len príjemné zážitky a spomienky. 

 • Triedny aktív

  Vážení rodičia, pozývame Vás na triedny a zároveň celoškolský aktív rodičovského združenia spojený s voľbou zástupcov z radov rodičov do Rady školy. Triedny aktív sa uskutoční 3.5.2018 o 15.15 hod. v kmeňových triedach, kde budú prejednané výchovno-vzdelávacie výsledky. Následne sa uskutoční voľba vo volebnej miestnosti, kde je možné z prihlásených kandidátov zakrúžkovať troch Vami zvolených rodičov. Voliť bude možné od 15.30 do 17.00 hod. Vaša účasť je veľmi dôležitá. 

  I.A   č. 209

  I.B   č. 16

  I.C   č. 17

  II.A  č. 215

  II.B  č. 119

  II.C  č. 212

  III.A č. 124

  III.B č. 101

  III.C č. 121

  IV.A č. 125

  IV.B č. 210

  IV.C č. 218

  IV.E č. 123

  V.A  č. 104  

 • Drogová trestná činnosť - prednáška

  Prednášku o drogovej trestnej činnosti, dňa 27.4.2018, pre žiakov 1. ročníkov viedol JUDr. Alexander Čerevka  - prokurátor, Okresný súd Prešov.

  Poukázal na spoluprácu polície, prokuratúry,  súdu a sociálnych úradov. Zdôraznil priestupkovú a trestnú činnosť mladistvých.

   

 • Žali sme ďalšie úspechy

  Inna Kryvyč - 1. miesto na SLOVAK BARISTA CUP junior v Námestove

 • Exkurzia a prednáška

  V dňoch 13. a 20. apríla sa pre našich žiakov uskutočnili dve zaujímavé akcie - Exkurzia v Exercičnom dome Pod Kalváriou a Prednáška - Bohatstvo mladého človeka. Exercičný dome je priestor pokoja, ticha a vnútornej zmeny. Prednášku viedol Mgr. Vladimír Klešč (Sídlisko III, Prešov). Bohatstvom mladého človeka je: život, vzťahy, čas, mladosť, čistota, láska. 

 • Maturitný banket IV.C triedy

  V stredu 11.4.2018 spríjemnili žiaci IV.C prítomným večer záverečnou maturitnou skúškou. Konal sa maturitný banket. Celým večerom sa niesla príjemná atmosféra. Nesmelo chýbať chutné jedlo plné farieb. Svoje umenie predviedli kuchári aj čašníci pod vedením majstrov OV. 

 • Lyžiarsky kurz - 2018

  V mesiaci február sa študenti našej školy zúčastnili lyžiarského kurzu vo Vyšných Ružbachoch. Prostredníctvom fotodokumentácie si môžete pozrieť ako fajn sa tam mali. 

 • SLOVAK BARISTA CUP junior v Piešťanoch

  Šimon Slimák - najlepšia technika mlynčeka

  Inna Kryvyč - tretie miesto 

  BLAHOŽELÁME

 • Trochu z finančnej gramotnosti

 • Prajeme Vám

 • Žiacka školská rada v mene všetkých študentov želá všetkým našim pedagógom krásny Deň učiteľov.

 • Šarišský závin

  Každý rok sa v Prešove upečie poriadne dlhý závin. Upiekli sme ho my "Mladosť" v rámci ABC veľtrhu záhradníctva a stavebníctva, ktorý sa konal pri Mestskej hale. Radosť priniesol okrem chute ešte aj tým, ktorí mali pri jeho maškrtení šťastie. V niektorých kusoch totiž boli zapečené aj výhry, celkovo ich bolo 26. Na výber bola pritom okrem makovej aj kakaová príchuť. Na prípravu boli použité desiatky kíl múky aj cukru. A tí, ktorí ste ho náhodou neochutnali, nezúfajte. Vychutnať si ho môžete aspoň v našej fotogalérii.

 • Motivačný program

  Poznáme už víťazov aj tretieho hodnotiaceho obdobia motivačného programu. Všetkým oceneným blahoželáme. Medzi najúspešnejších patrili a zaujímavú finančnú odmenu si odniesli: František Janíčko z V.A, Šimon Slimák z III.A a Inna Kryvych z I.A. Z tried bola najúspešnejšia IV.B, po nej sa na ocenenom mieste umiestnili triedy III.A a V.A

  Nabudúce, ak Ťa to motivovalo, môžeš byť medzi nimi aj Ty. Šancu má naozaj každý.

 • ISIC - informácia pre maturantov

  ISIC - informácia pre maturantov

  Platnosť Preukazu ISIC/EURO26 v doprave je elektronicky nastavená do 30.6.2018.
  Do 30.6.2018 môžete využívať žiacke cestovné vo vlaku, v autobusoch a MHD, ktoré
  kontrolujú dátum platnosti čipu priložením karty k čítačke, (napr. vlaky zdarma).

  Vybrané autobusové spoločnosti ako SAD Bratislava, SAD Prešov a iné akceptujú aj vizuálnu platnosť Preukazu ISIC/EURO26 potvrdenú známkou 09/2018 pri
  platbe v hotovosti až do konca septembra (neprikladáte šoférovi kartu na čítačku, len ukážete známku).

  Zľavy v zahraničí a na Slovensku (Regiojet, Leoexpres, Orange, McDonald, Martinus, Alza, Hej.sk, kiná, obchody, kúpaliská, letné festivaly a veľa iných ....) platia do konca septembra 2018 - LEN AK MÁTE PLATNÝ PREUKAZ S ZNÁMKOU 09/2018!

  Vybavte si preto ešte teraz známku ISIC 09/2018 na www.objednaj-preukaz.sk, príde Vám poštou domov. Po maturitách to už nebude možné.