Aktivity

Súťaž finančnej gramotnosti

Porozumieť základným pojmom v oblasti finančníctva a sveta peňazí, orientovať sa v oblasti finančných inštitúcií a robiť správne finančné rozhodnutia bolo úlohou súťažiacich v súťaži finančnej gramotnosti „Zlaté prasiatko“, ktorá sa uskutočnila v rámci Dňa finančnej gramotnosti. Súťažilo sa v dvoch súťažných kategóriách. Žiaci prvých a druhých ročníkov súťažili v mladšej kategórií, tretiaci a štvrtáci  v kategórií starších finančníkov. O absolútnom víťazovi súťaže rozhodol finálový duel medzi víťazmi z každej kategórie. Zlaté prasiatko s veľmi tesným jednobodovým rozdielom napokon získal Tomáš Keresteš z I. C triedy. Diplom a vecnú cenu si odniesli:

v mladšej kategórii za 1. miesto Tomáš Keresteš z I. C triedy,  za 2. miesto Mojmír Golenovský z I. C triedy, za 3. miesto Mária Balíková II. A triedy;

v staršej kategórii za 1. miesto Simona Tulejová z  III. B triedy, za 2. miesto Pavol Novysedlák III. A triedy,  za 3. miesto Ján Verčimák a Martin Kočamba  III. A triedy.

Ostatní si odniesli účastnícky list účastníka súťaže finančnej gramotnosti a všetci nové poznatky zo sveta financií, ale aj skúsenosť, že v oblasti financií sa ešte majú čo učiť.