• Maturitný raut V.A triedy

• 27. 4. 2022
        • Včerajší maturitný raut V.A triedy vyšiel na jednotku. Téma Harryho Pottera zaujala prítomných hostí. Študenti sa trochu obávali nepriazne počasia, ale aj to im prialo. Pripravené bolo pre nás výborné jedlo, ktoré lákalo nielen chuťou, ale aj pohľadom. Prišla sa ukázať aj sovička Ema. Záver rautu nám ozvláštnila ohňová šou.

• Barman roka 2021

• 27. 4. 2022
        • V dňoch 20.4. - 21.4. 2022 sa konala Juniorská eliminačná barmanská súťaž o titul BARMANA ROKA 2021 v Tatranských Matliaroch. Súťaž organizovala SkBA Junior Cup 2022 Vysoké Tatry a z našej školy sa tejto súťaže zúčastnili 2 súťažiaci: SHEVCHENKO BOHDAN z V.A a KNIEZNER RICHARD z II.B za podpory spolužiačok Drobňákovej B. z II.B a Mekkovej V. z III.A.

Chlapci pripravovali Soft drink a After dinner drink. Súťaže sa zúčastnilo 26 súťažiacich z ostatných škôl podobného gastronomického zamerania z celého Slovenska. Naši chlapci sa umiestnili v ZLATOM PÁSME, a to na 5. mieste - Shevchenko Bohdan a na 7. mieste Kniezner Richard.

Chlapcom gratulujeme a tešíme sa z ich úspechov.

• 22. 4. 2022
        • Vážení rodičia, pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční 28.4.2022 o 16:00 hod v miestnostiach podľa rozpisu:

I.A      č. 209

I.B      č. 16

I.C      č. 204

I.PM   č. OVY 106

II.A     č. 212

II.B     č. 124

II.C     č. 210

III.A    č. 123

III.B    č. 125

III.C    č. 206

III.D    č. 203

IV.A    č. 119

IV.B    č. 121

• Naša ekohliadka v akcii

• 22. 4. 2022
        • Počas celého roka mávame ekohliadky, ktoré upratujú okolie školy a reštaurácie a starajú sa o vytriedený odpad. Dnes je 22.apríl - Deň Zeme, tak sme to urobili dôslednejšie. Zapojili sa piataci a prváci. Ďakujeme

• Fajnový deň č. 3 - Black and white

• 21. 4. 2022
        • Užite si "Fajnový deň číslo 3" Black and white. Úlohou tohto dňa je obliecť si čierno-biele oblečenie tak, aby bolo v dokonalom súlade. Tešíme sa na vaše outfity. Vaša ŽŠR

• Deň zeme

• 21. 4. 2022
        • V piatok 22. apríla sa uskutoční oslava našej modrej planéty – Deň Zeme, ktorá je pre ľudstvo životodarným, fascinujúcim a nenahraditeľným domovom. V tento deň je zároveň ideálna možnosť upozorniť na náš ničivý spôsob života a aspoň malým prispením k jej ochrane jej pomôcť k lepším zajtrajškom. Jednou z možností je aj zníženie uhlíkovej stopy. Uhlíková stopa je množstvo emisií plynov uvoľnených do atmosféry s priamym dopadom na podnebie Zeme, pričom tieto emisie vznikajú činnosťou človeka. Produkujeme ich pri väčšine našich aktivít. Svojou spotrebou a aktivitami prispieva každý jeden z nás k produkcii a vypúšťaniu emisií. K našej uhlíkovej stope prispievajú aj prekúrené domácnosti, nadmerná spotreba elektrickej energie a masívne využívanie moderných technológií. Našu uhlíkovú stopu môže výrazne znížiť obmedzenie konzumácie mäsa, prestup z auta do autobusu, či bicykel, nakupovanie z lokálnych zdrojov a striedme nakupovanie, recyklácia či upgrade oblečenia a separácia odpadov. Skúste si aj vy vypočítať vašu uhlíkovú stopu.

Výpočet uhlíkovej stopy: https://iep.sk/Kalkulacka

• Ekonomická olympiáda

• 20. 4. 2022
        • V dňoch 24.2. – 2.3.2022 prebehli krajské kolá 5. ročníka Ekonomickej olympiády na Slovensku, prostredníctvom 12 online podujatí s 540 študentmi. Do krajského kola Prešovského kraja postúpili aj naši dvaja maturanti - Judita Kollárová a Bohdan Shevchenko z V.A triedyObom sa darilo a umiestnili sa medzi prvými 50 úspešnými riešiteľmi. Táto celoslovenská súťaž v znalostiach z ekonómie a financií svojím poňatím prispela k ich ďalšiemu rozvoju kľúčových schopností a znalostí v odbore ekonómie.

• Veľkonočná výstava

• 13. 4. 2022
        • Dňa 11.4.2022 sa uskutočnila školská výstava pod názvom "Veľká noc a tradície našich predkov".

Zapojiť sa mohli všetky triedy. Úlohou bolo prezentovať gastronomické špeciality a jarné dekorácie.

Výsledok všetkých prítomných potešil a inšpiroval.

Vyhodnotenie najkrajších prác dopadlo takto:

1. miesto I.NA

2. miesto IV.B

3. miesto IV.A a I.A

Ďakujeme za váš čas, vaše krásne práce a prajeme prijemné prežitie veľkonočných sviatkov.

• ŠIALENÝ APRÍL - FAJNOVÝ DEŇ č. 2

• 10. 4. 2022
        • Užite si "Fajnový deň č. 2" a zbaľte si školské veci do niečoho iného ako obyčajne. Skúste prísť s niečím zaujímavým. Fantázii sa medze nekladú...

• ŠIALENÝ APRÍL - FAJNOVÝ DEŇ č. 1

• 7. 4. 2022
        • Pozývame všetkých žiakov a učiteľov, aby s nami zažili šialený apríl.

Naša ŽŠR a žiaci V.A si pre nás pripravili zaujímavú súťaž. Niektoré aprílové dni budú bláznivé.

Stačí, ak si na seba oblečiete niečo zaujímavé alebo splníte úlohu podľa zadania na konkrétny deň. Takže čakajú nás 4 bláznivé dni.

Najzaujímavejšie outfity  odmeníme.

POZOR!!!!!

Začíname  už tento piatok 8.4. Vašou úlohou je prísť pohodlne oblečení do školy – tepláky, mikiny, papuče, domáce oblečenie.

Tešíme sa na bláznivý apríl a vaše odvážne outfity.

Vaša ŽŠR a koordinátor ŽŠR Mgr. Miroslava Šimková

• BARMANSKÝ KURZ

• 4. 4. 2022
        • Nikdy nie je neskoro naučiť sa niečo nové. Naši žiaci využili jednu z možností a zúčastnili sa BARMANSKÉHO KURZU, ktorý je určený všetkým záujemcom, ktorí sa chcú zdokonaliť v tejto nádhernej práci a taktiež by radi získali certifikát SkBA, platný aj v zahraničí, vo všetkých krajinách, ktoré sú členmi Medzinárodnej barmanskej asociácie - IBA. Pevne veríme, že získali cenné skúsenosti, ktoré využijú v pracovnom živote.