• V Radaticiach si pripomenuli obete pádu bombardéra v roku 1944

• 27. 9. 2023
        • Pamiatku ôsmich poľských obetí pádu britského bombardéra Handley Halifax Mk. V si aj tento rok pripomenuli v obci Radatice. Lietadlo bolo v službách Royal Air Force počas druhej svetovej vojny a 28. decembra 1944 ho zostrelil nemecký stíhač. Havarovalo na Hájnikovej lúke.

Súčasťou tejto pietnej spomienky sme boli aj my.

• Teambuilding II.C

• 25. 9. 2023
        • Tohtoročný septembrový teambuilding absolvovala trieda II.C 21. septembra v susednom krajskom meste. V sprievode triednej učiteľky a sociálneho pedagóga žiaci navštívili prírodovednú expozíciu Východoslovenského múzea v Košiciach, no predovšetkým si užili nádherný slnečný deň v historickom centre mesta mimo školskej triedy. Tí, ktorí ste nemohli prísť, nebuďte smutní, ani zďaleka sme nevideli všetko a rozhodne sa tam musíme vrátiť.

• Barmanský kurz

• 20. 9. 2023
        • Milí žiaci, chcete sa dozvedieť niečo nové a zaujímavé z umenia barmanstva? Tak práve pre vás ponúkame možnosť zúčastniť sa akreditovaného barmanského kurzu pod záštitou Slovenskej barmanskej asociácie (SKBA). Cena barmanského kurzu je 130 €. V prípade záujmu sa informujte u p. majsterky Horovskej alebo u p. majstra Petríka.

• 19. 9. 2023
        • „Láskavosť je jazyk, ktorý nepočujúci počujú a nevidiaci vidia.“

(Mark Twain)

Milí rodičia, žiaci a kolegovia.

Dobrovoľníci Bielej pastelky vyrážajú do ulíc slovenských miest v piatok 22. septembra. Zbierkový tím našej školy Vás osloví už vo štvrtok a tiež v piatok, aby sme aj my podporil iniciatívu Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Za dobrovoľnícku aktivitu a predovšetkým Vaše príspevky vopred ďakujeme. Viac o zbierke a projektoch sa dozviete tu https://unss.sk/ a tu https://bielapastelka.sk/.