• KRÁĽOVSKÝ KRAKOW a TÁBOR OSWIENČIM

     • Aj tento rok sa na našej škole organizuje 1-dňový výlet do Krakowa a Oswienčimu. Bude sa konať 10.5.2018. Prihlásiť sa môžete u p. uč. Šofranko Minaričovej a p. uč. Gogu. 

      Odchod z Prešova v skorých ranných hodinách. Príchod do Oswienčimu, cca 3hod. prehliadka rozsiahleho koncentračného tábora z obdobia II. svetovej vojny a jeho okolia so sprievodcom. Pokračovanie v ceste do Krakowa /tretie najväčšie poľské mesto/. Prehliadka mesta: zámocký komplex Wawel v renesančnej podobe zo 16. storočia predstavujúceho kultúrny a národný symbol Poľska. Presun do gotickej katedrály /korunovačné miesto kráľov/ zo 14. storočia s hrobkami poľských kráľov a známym zvonom Zygmund. Hlavný rynek /najväčšie námestie v strednej Európe s krásnymi gotickými, renesančnými a barokovými budovami/ s tržnicou Sukienica /postavená v renesančnom štýle/ a Mariánskym kostolom /jeden z najcennejších gotických oltárov v Európe/, Kostol sv. Vojtechažidovská štvrť Kazimierz /podľa časových možností/, voľný program. Vo večerných hodinách návrat na Slovensko.

     • Opäť sme žali úspech - DANUBIUS GASTRO 2018

     • V dňoch 25.2. až 28.2.2018 sa uskutočnil prestížny 25. ročník medzinárodného veľtrhu gastronómie Danubius Gastro. Ide o prezentáciu najnovších gastronomických trendov, potravín, kávy a vína z celého sveta; ukážky kuchárskych, pekárskych, cukrárskych, barmanských a baristických zručností profesionálov i amatérov.

      Počas veľtrhu sa konali významné súťaže, na ktorých sa zúčastnili aj naši žiaci pod vedením skúsených majstrov a získali cenné medaily:

       

      10. ročník Danubius GASTRO CUP 2018 – súťaž vo varení a pečení naživo

      strieborné pásmo kuchár junior: Hudáková Martina, Zajak Jakub

                                                              Dvorščák Jakub , Kundrát Lukáš

      bronz kuchár senior: Bc. Kolesár Damián (majster OV)

       

      Finále Skills Slovakia – Gastro Junior - BIDFOOD CUP 2017/2018

      3. miesto: Hudáková Martina

       

      SLOVAK BARISTA CUP Junior 2018

      1. miesto: Slimák Šimon

      3. miesto: Petrík Šimon

       

      13. ročník ST.NICOLAUS – PLATINUM CUP 2018 – Juniorská barmanská súťaž

      najlepší nealkoholický soft drink: Matolová Patrícia

      strieborné pásmo: Matolová Patrícia, Trebuňáková Blanka

     • Novoročná recepcia mesta Prešov

     • V stredu, 17.01.2018, usporiadala primátorka nášho mesta  p. Turčanová novoročnú recepciu v PKO, na ktorú pozvala významné osobnosti Prešova.

      Naša SSOŠ Mladosť bola pri tom. Zabezpečovala catering pre túto prestížnu spoločenskú akciu, ktorej sa zúčastnilo viac než 230 hostí.  Prítomní si mohli pochutnať na mnohých špecialitách, napr. guláši z diviny, mačanke, filetách z lososa, finger foodoch, jednohubkách, koláčikoch z odpaľovaného či lístkového cesta a rôznych druhoch ovocných či zeleninových šalátov...  Popri pošteklení chuťových buniek si hostia mohli nájsť na stromčeku  želaní holubice s posolstvom pre rok 2018.