• Kroky najlepších baristov viedli do Nemecka

  Najlepšia junior baristka za rok 2017 prekonala 10 000 kilometrov, aby si užila svoju výhru v Brazílii. Ďalší ocenení tento krát precestovali takmer 1000 kilometrov do nemeckého ,,mesta štvorcov“ Mannheimu.

  Bol medzi nimi aj náš Šimon Petrík. Za svoju snahu získal nové zážitky. Nechajte sa inšpirovať ... 

  Viac sa dozviete v článku 

 • Zmena názvu školy

  Od 1. 7. 2018 sa mení názov našej školy na:
   

  Súkromná stredná odborná škola
  hotelierstva a gastronómie Mladosť,
  Pod Kalváriou 36, Prešov

 • Obnova platnosti preukazu ISIC + predĺženie zľavy na MHD, SAD a železnicu

  Od 1.6.2018 bude opäť možné/potrebné obnoviť si platnosť preukazu ISIC/EURO26 objednaním známky. Cena známky ISIC 09/2019 ostáva nezmenená – 10 €. Preukazy vydané v júni sú ihneď platné na zľavy a platia až do konca septembra budúceho roka.

  Platnosť zľavy na dopravu je potrebné obnoviť si najneskôr do 1.7.2018 zaslaním SMS v cene 3 €.

  Bližšie informácie u p. uč. Šofranko Minaričovej. 

 • Šarišská mačanka

  Patrik Kostelník (II.B) získal krásne 3. miesto. Blahoželáme.

 • Výlet 1.A

  V dňoch 24. a 25. mája sa naša trieda I.A s pani učiteľkou Višňovskou a pani učiteľkou Matiašovou zúčastnila na školskom výlete na chate vo Vrbove. Dopoludnia sme navštívili hrad v Kežmarku, prezreli sme si jeho expozície a vypočuli pútavé príbehy o rodinách majiteľov hradu. Obedovali sme vo výbornej reštaurácii Flipper vo Vrbove. Varil pre nás sám majiteľ zariadenia. Poobede síce pršalo, ale o to viac  sme si užili termálne kúpalisko.  Večer bola skvelá opekačka, každý tancoval a spieval, vládla úžasná nálada. Miesta na spanie bolo viac než dosť, no napriek tomu niektorí spali tam, kde ich zastihla únava. Tento výlet sme si nesmierne užili a sme zaň veľmi vďační. Tešíme sa na ďalší . 

  Katka Mizeráková, Lenka Piskurová, Sofia Prusáková          I.A

 • Naši maturanti

  Pri maturitných skúškach im prajeme veľa úspechov. 

 • Maturitná Májová výstava výrobkov studenej kuchyne žiakov IV.E

 • Dnes sme mali vzácnu návštevu - František Sedlák

  Našu školu dnes navštívil František Sedlák z relácie "Moja mama varí lepšie ako tvoja". František je absolventom našej školy. 

 • Oswienčim - Krakow

  Krakow je kráľovským mestom s množstvom nádherných pamiatok a zákutí. Možnosť pozrieť si toto mesto mali študenti našej školy 10. mája. Ešte predtým navštívili rozsiahly koncentračný tábor z II. svetovej vojny - Oswienčim. V Krakowe absolvovali prehliadku vrchu Wavel s nádherným komplexom hradu, navštívili Hlavný rynek, najväčšie námestie v strednej Európe s krásnymi gotickými, renesančnými a barokovými budovami (Sukienica, Mariánsky kostol, Kostol sv. Vojtecha). V popoludňajších hodinách mali študenti čas na osobné voľno. Počas celého výletu študentov sprevádzala pani sprievodkyňa z cestovnej agentúry Ezotour, ktorá im priblížila históriu mesta a porozprávala mnoho zaujímavýh informácií o miestach, ktoré navštívili. Veríme, že si všetci odniesli z tohto výletu krásne zážitky a budú na neho dlho spomínať. 

 • Raut - 5.A

  24.4.2018 sa konal maturitný raut 5.A triedy. Ústrednou témou bol "Harley Davidson". Študenti si pripravili vynikajúce teplé a studené pokrmy. Zážitok z rautu obohatili aj kultúrnym programom. Aj keď ste sa tejto udalosti nezúčastnili, prinášame Vám niekoľko fotiek, ktoré Vám priebeh a atmosféru priblížia. 

 • Výzva na voľby členov rady školy

 • Deň športu na našej škole

  26.4.2018 sme sa neučili, ale športovali. Uskutočnil sa u nás Deň športu, do ktorého sa zapojili  všetky triedy, ktoré mali teoretické vyučovanie. Súťažilo sa vo volejbale, floorbale, stolnom tenise a boli vyhodnotené aj výsledky zo zjazdového lyžovania, ktoré sa realizovalo počas lyžiarskeho výcviku. Študenti podali výborné športové výsledky a dúfame, že si z tohto dňa odniesli len príjemné zážitky a spomienky. 

 • Triedny aktív

  Vážení rodičia, pozývame Vás na triedny a zároveň celoškolský aktív rodičovského združenia spojený s voľbou zástupcov z radov rodičov do Rady školy. Triedny aktív sa uskutoční 3.5.2018 o 15.15 hod. v kmeňových triedach, kde budú prejednané výchovno-vzdelávacie výsledky. Následne sa uskutoční voľba vo volebnej miestnosti, kde je možné z prihlásených kandidátov zakrúžkovať troch Vami zvolených rodičov. Voliť bude možné od 15.30 do 17.00 hod. Vaša účasť je veľmi dôležitá. 

  I.A   č. 209

  I.B   č. 16

  I.C   č. 17

  II.A  č. 215

  II.B  č. 119

  II.C  č. 212

  III.A č. 124

  III.B č. 101

  III.C č. 121

  IV.A č. 125

  IV.B č. 210

  IV.C č. 218

  IV.E č. 123

  V.A  č. 104  

 • Drogová trestná činnosť - prednáška

  Prednášku o drogovej trestnej činnosti, dňa 27.4.2018, pre žiakov 1. ročníkov viedol JUDr. Alexander Čerevka  - prokurátor, Okresný súd Prešov.

  Poukázal na spoluprácu polície, prokuratúry,  súdu a sociálnych úradov. Zdôraznil priestupkovú a trestnú činnosť mladistvých.

   

 • Žali sme ďalšie úspechy

  Inna Kryvyč - 1. miesto na SLOVAK BARISTA CUP junior v Námestove

 • Exkurzia a prednáška

  V dňoch 13. a 20. apríla sa pre našich žiakov uskutočnili dve zaujímavé akcie - Exkurzia v Exercičnom dome Pod Kalváriou a Prednáška - Bohatstvo mladého človeka. Exercičný dome je priestor pokoja, ticha a vnútornej zmeny. Prednášku viedol Mgr. Vladimír Klešč (Sídlisko III, Prešov). Bohatstvom mladého človeka je: život, vzťahy, čas, mladosť, čistota, láska. 

 • Maturitný banket IV.C triedy

  V stredu 11.4.2018 spríjemnili žiaci IV.C prítomným večer záverečnou maturitnou skúškou. Konal sa maturitný banket. Celým večerom sa niesla príjemná atmosféra. Nesmelo chýbať chutné jedlo plné farieb. Svoje umenie predviedli kuchári aj čašníci pod vedením majstrov OV. 

 • Lyžiarsky kurz - 2018

  V mesiaci február sa študenti našej školy zúčastnili lyžiarského kurzu vo Vyšných Ružbachoch. Prostredníctvom fotodokumentácie si môžete pozrieť ako fajn sa tam mali. 

 • SLOVAK BARISTA CUP junior v Piešťanoch

  Šimon Slimák - najlepšia technika mlynčeka

  Inna Kryvyč - tretie miesto 

  BLAHOŽELÁME

strana: