• SLOVAK BARISTA CUP junior v Piešťanoch

• Šimon Slimák - najlepšia technika mlynčeka

Inna Kryvyč - tretie miesto

BLAHOŽELÁME

• Žiacka školská rada v mene všetkých študentov želá všetkým našim pedagógom krásny Deň učiteľov.

• Šarišský závin

• Každý rok sa v Prešove upečie poriadne dlhý závin. Upiekli sme ho my "Mladosť" v rámci ABC veľtrhu záhradníctva a stavebníctva, ktorý sa konal pri Mestskej hale. Radosť priniesol okrem chute ešte aj tým, ktorí mali pri jeho maškrtení šťastie. V niektorých kusoch totiž boli zapečené aj výhry, celkovo ich bolo 26. Na výber bola pritom okrem makovej aj kakaová príchuť. Na prípravu boli použité desiatky kíl múky aj cukru. A tí, ktorí ste ho náhodou neochutnali, nezúfajte. Vychutnať si ho môžete aspoň v našej fotogalérii.

• Motivačný program

• Poznáme už víťazov aj tretieho hodnotiaceho obdobia motivačného programu. Všetkým oceneným blahoželáme. Medzi najúspešnejších patrili a zaujímavú finančnú odmenu si odniesli: František Janíčko z V.A, Šimon Slimák z III.A a Inna Kryvych z I.A. Z tried bola najúspešnejšia IV.B, po nej sa na ocenenom mieste umiestnili triedy III.A a V.A

Nabudúce, ak Ťa to motivovalo, môžeš byť medzi nimi aj Ty. Šancu má naozaj každý.

• ISIC - informácia pre maturantov

• Platnosť Preukazu ISIC/EURO26 v doprave je elektronicky nastavená do 30.6.2018.
            Do 30.6.2018 môžete využívať žiacke cestovné vo vlaku, v autobusoch a MHD, ktoré
            kontrolujú dátum platnosti čipu priložením karty k čítačke, (napr. vlaky zdarma).

Vybrané autobusové spoločnosti ako SAD Bratislava, SAD Prešov a iné akceptujú aj vizuálnu platnosť Preukazu ISIC/EURO26 potvrdenú známkou 09/2018 pri
            platbe v hotovosti až do konca septembra (neprikladáte šoférovi kartu na čítačku, len ukážete známku).

Zľavy v zahraničí a na Slovensku (Regiojet, Leoexpres, Orange, McDonald, Martinus, Alza, Hej.sk, kiná, obchody, kúpaliská, letné festivaly a veľa iných ....) platia do konca septembra 2018 - LEN AK MÁTE PLATNÝ PREUKAZ S ZNÁMKOU 09/2018!

Vybavte si preto ešte teraz známku ISIC 09/2018 na www.objednaj-preukaz.sk, príde Vám poštou domov. Po maturitách to už nebude možné.

• Európsky týždeň peňazí

• Dnes, 15.3.2018, sa aj na našej škole uskutočnila akcia pri príležitosti Európskeho týždňa peňazí. V zábavno–poučnom kvíze si žiaci vyskúšali svoje vedomosti o svete peňazí. Víťazkou sa stala Judita Kollárová z I.A triedy. Na druhom mieste boli študenti III.A triedy - Michal Hrabčák a Marek Soholub. Na treťom mieste skončila Dagmar Mihalíková, taktiež z III.A. Víťazi mali možnosť vybrať si cenu z burzy cien.

• Týždeň finančného vzdelávania a gramotnosti

• Týždeň finančného vzdelávania a gramotnosti - European Money Week 12. až 18. marec 2018.

Príď si so spolužiakom, spolužiačkou vyskúšať svoje vedomosti a zručnosti z bežného života Peňazí.

Vo štvrtok 15.3. 2018 o 8:00 v učebni 215.

Prihlás sa u p. Kožlejovej – osobne, správou cez asc agendu.