• Inštrukcie k používaniu preukazu ISIC

•

1. Na preukaz je potrebné nalepiť fotografiu s použitím priloženej fólie. Bez fotografie je preukaz neplatný.
            2. Pre využívanie zliav ISIC a EURO<26 v obchodoch, kinách, Orange, kúpaliskách, e-shopoch, na cestovanie, poistenie,  na zľavy ISIC a EURO<26 v zahraničí  je preukaz platný hneď od obdržania, až do doby vyznačenej na preukaze, napr. 09/2019.

V ďalšom roku sa platnosť preukazu predlžuje kúpou a nalepením známky 09/2020.

Viac na: www.studentskypreukaz.sk

1. V SAD sa karta aktivuje prvým nabitím kreditu u šoféra autobusu alebo na predajnom mieste dopravcu.
            2. V MHD (na predajnom mieste alebo cez internet) si žiak môže na preukaz kúpiť mesačník, alebo nahrať kredit.
            3. Pre použitie na bezplatnú vlakovú dopravu je potrebné, aby žiak s preukazom ISIC/EURO26  išiel po 1.9.2018 na železničnú stanicu a preukaz si zaregistroval. Pre registráciu je potrebný preukaz totožnosti, registrácia je zdarma. Registráciou žiak získa  papierový preukaz zákazníka. Pri cestovaní používa už iba svoj preukaz ISIC/EURO<26 – najprv si kúpi cestovný lístok na bezplatnú dopravu za 0 € a vo vlaku ukáže revízorovi lístok a svoj preukaz ISIC/EURO<26. (papierový preukaz od železníc už nemusí nosiť).

Viac na:  www.transcard.sk

• Medzinárodná konferencia MANAGEMENT 2018

• Dňa 26.9.2018 sa študenti štvrtého a piateho ročníka hotelovej akadémie zúčastnili medzinárodnej konferencie MANAGEMENT 2018 v Novom Smokovci. Konferenciu organizovala Fakulta manažmentu Prešovskej univerzity. Študenti si vypočuli prednášky ekonomických expertov z Talianska, Grécka, Slovenska a Južnej Afriky. Všetky prednášky boli, samozrejme, v anglickom jazyku.

• Deň otvorených dverí Ústavného súdu

• Dňa 27. 9. 2018 sa prváci a druháci študijného odboru hotelovej akadémie našej školy zúčastnili Dňa otvorených dverí Ústavného súdu Slovenskej republiky. Išlo už o tretí ročník mimoriadne populárneho podujatia v Košiciach, pretože po zvyšok roka tieto priestory nie sú prístupné verejnosti. Spolu so stovkami ďalších návštevníkov naši žiaci absolvovali výklad o histórii a funkcii jednotlivých budov a miestností súdu. Prezreli si a vyskúšali pohodlie kresiel v  Sieni nezávislosti, v ktorej prebiehajú neverejné zasadnutia pléna ústavného súdu, kanceláriu sudcu a predsedníčky ústavného súdu, videli diela známych umelcov najmä z východného Slovenska. Odniesli si propagačné darčeky a informácie o zložení a úlohách Ústavného súdu, ktoré sa im veľmi zídu počas štúdia.