• Príďte sa pozrieť na našu školu. Čaká na Vás prehliadka priestorov, prezentácia našich odborov a veľa iného!

• Vážená verejnosť, návštevníci podujatia

Prevádzkovateľ – Súkromná stredná odborná škola hotelierstva a gastronómie Mladosť, so sídlom Pod Kalváriou 36 Prešov, 08001, IČO: 00686514 si Vás dovoľuje informovať, že v čase konania podujatia dôjde na vyhradených miestach k zaznamenávaniu jeho priebehu audiovizuálnou technikou, ktoré bude uskutočňovať prevádzkovateľ. Vaše osobné údaje vo forme obrazových snímok a obrazovo–zvukových záznamov prevádzkovateľ spracúva za účelom propagácie podujatia a zdeklarovania jeho priebehu, v súlade s čl. 6 ods. 1 písm. f) NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov). Obrazové snímky a obrazovo-zvukové záznamy z podujatia zverejnené na webovom sídle prevádzkovateľa – Súkromná stredná odborná škola hotelierstva a gastronómie Mladosť, facebookovej stránke a iných budú uchovávané po dobu 3 rokov.

• Zdravá výživa

• V rámci programu zdravej výživy sa dňa 19.novembra 2018 v našej škole uskutočnila prednáške o zdravom životnom štýle, ktorú viedla Mgr. Haľková z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove.

Zúčastnili sa na nej žiaci II.A a III.A triedy hotelovej akadémie. Jej cieľom bolo oboznámiť študentov s rizikovými faktormi vzniku srdcovo- cievnych ochorení a uvedomiť si zodpovednosť za svoje zdravie správnou životosprávou.

• Hodnoty života - Južný Sudán

• V piatok 16.11.2018  v rámci výchovných  predmetov pre žiakov 1. ročnikov prednášal páter Masseo  Golha. Na základe osobných skúsenosti v Južnom Sudáne poukázal na život tamojších obyvateľov.  Rodina a vzťahy sú veľmi dôležité v živote človeka. Zároveň odpovedal na otázky  mladých.

• Nie drogám pre SŠ

• V piatok (16.11.2018) organizovalo ABC centrum voľného času Prešov akciu "Nie drogám pre SŠ". Zúčastnili sa jej naši piataci. Súťažili v zaujímavých disciplínach a užili si veľa zábavy. V konečnom poradí obsadili krásne 4. miesto. Blahoželáme!

• Úspešný týždeň je za nami

• Minulý týždeň bolo na našej škole rušno. Od pondelka do stredy sa konal Baristický kurz, ktorého sa zúčastnili noví nádejní baristi.

7. novembra sa naši baristi Inna Kryvych a Šimon Petrík zúčasnili Eurocap - barista na Hotelovej akadémii Prešov. Šimon získal krásne 5. miesto a Inna sa stala "absolútnou" víťazkou, k čomu jej blahoželáme.

8. november bol ešte hektickejší. Patrícia Matolová a Bohdan Shevchenko sa zúčasnili Eurocapu 2018. Namiešali krásne a chutné miešané nápoje. V absolútnom poradí skončili v striebornom pásme. Blahoželáme.

V ten istý deň sa v našej škole šírila vôňa kávy. Organizovali sme v spolupráci s Academy of coffe súťaž Barista Cup junior 2018. Našu školu reprezentovali Inna Kryvych, Šimon Petrík a Šimon Slimak. Inna obsadila krásne 3. miesto, k čomu jej blahoželáme.

Fotodokumentáciu k jednotlivým súťažiam si môžete pozrieť vo fotoalbumoch.