• Poézia v gastronómii 2019

• Aj tento rok Slovenský zväz kuchárov a cukrárov v dňoch 24. – 27. januára 2019 zorganizoval už tradičné gastronomické súťaže: 20. ročník súťažnej výstavy POÉZIA V GASTRONÓMII a 11. ročník súťaže DANUBIUS GASTRO CUP – varenie a pečenie naživo.

Tieto súťaže patria medzi najprestížnejšie súťaže pre kategórie juniorských i seniorských gastronomických odborníkov v Slovenskej republike.

Súťaže sa zúčastnili naši dvaja žiaci z II.B triedy – Dávid Bouška a Jakub Lux.

• ,,SLOVAK BARISTA CUP“ junior 2019

• Medzinárodná výstava Danubius Gastro Incheba v Bratislave sa stala aj tento rok miestom opätovných stretnutí a meraní si síl najlepších junior baristov stredných odborných škôl a hotelových akadémií na Slovensku. Už štvrtý ročník súťaže ,,SLOVAK BARISTA CUP“ junior bol 25. januára hlavným lákadlom pre všetkých návštevníkov Kávového mestečka. V súťaži sa predstavilo 36 súťažiacich z 22 škôl zo Slovenska.

Našu školu reprezentovali Šimon Slimak (IV.A), Inna Kryvych (II.A) a Mykhailo Savisko (I.B).

• Barmanský kurz a kurz carvingu

• BARMANSKÝ KURZ

V mesiaci marec sa bude na našej škole organizovať "Barmanský kurz". Ešte je 9 voľných miest. Prihlásiť sa môžete u p. majsterky Krasnayovej.

KURZ CARVINGU

9. a 10.mája 2019 sa bude konať "Kurz carvingu". Cena kurzu je 70 €. Záujemcovia sa môžu prihlásiť u p. majsterky Frištykovej alebo p. majstra Kolesára.

• SLOVAK BARISTA CUP junior

• Aj my sa chceme poďakovať Academy of Coffe za spoluprácu a možnosť byť súčasťou takejto vynikajúcej súťaže.

Jedno z kôl SLOVAK BARISTA CUP junior sa konalo aj v našej škole. Súťaž bola podporená mestom Prešov v sume 500 €. Ďakujeme