• Flairový kurz - free style v barmanstve

• V týchto dňoch sa na našej škole uskutočnil veľmi zaujímavý kurz, a to "free style" v barmanstve. Účastníci získali nové poznatky a hlavne si precvičii svoju zručnosť.

• Olympiáda ľudských práv

• Na našej škole sa uskutočnila Olympiáda ľudských práv, ktorej za zúčastnili žiaci z prvého a druhého ročníka. Výsledné poradie bolo takéto: 3. miesto Lucia Čubová a Júlia Zálešová z 2. A, druhé miesto obsadili Tomáš Hrušecký a Dominik Maňkoš z 2. B a suverénne víťazné prvé miesto patrí Lenke Piskurovej a Sofii Prusákovej z 2. A. Výhercom srdečne blahoželáme!

• "SLOVAK BARISTA CUP" junior Námestovo

• 9. máj sa stal dňom oslavy správnej prípravy kávy v priestoroch hostiteľskej školy. Profesionálny tím SSŠ EDUCO Námestovo a hlavný organizátor a garant súťaže, akreditované školiace stredisko Academy of Coffee, zabezpečili príjemnú rodinnú atmosféru posledného kola tohto školského roka. Cesta za dosiahnutím kávového sna mladých baristov je tak už v polovici a každý z nich má na svojom konte zopár bodov. Na konci kalendárneho roka sa zrátajú všetky vysúťažené body zo všetkých kôl a víťaz z kategórie starších študentov a aj študentov prvých ročníkov získa okrem hodnotných cien aj neopísateľný kávový zážitok. Obrovskou motiváciou zúčastňovať sa tejto súťaže je okrem hlavnej výhry,  fakultatívneho pobytu na kávovníkových plantážach v Brazílii, najmä radosť z opätovných stretnutí s priateľmi a získavanie nových vedomostí a zručností.

Aj v tomto kole sa naši žiaci umiestnili na krásnych miestach:

Šimon Slimak - 1. miesto za najlepšiu techniku mlynčeka a celkové 8. miesto

Mykhailo Savisko - celkové 5. miesto

Klaudia Karafová - celkové 7. miesto

Inna Kryvych - celkové 12. miesto

Blahoželáme!

• Deň športu 2019

• V utorok (14.5.2019) celá naša škola športovala. Všetci sme sa nahodili do športového oblečenia a tímy z jednotlivých tried zápolili vo volejbale, floorballe a stolnom tenise. Základom celého dňa bol princíp "fair play".

Výsledky:

Vo volejbale aj vo floorballe dosiahli triedy rovnaké výsledky: 1. miesto = V.A, 2. miesto = III.B, 3. miesto = IV.A.

V stolnom tenise sa na 1. mieste umiestnil Matej Kudľák z V.A, na 2. mieste skončil Ľubomír Balog z III.B a na 3. mieste sa umiestnil Michael Hrabčák zo IV.A triedy.

Za najaktívnejšieho športovca dňa bol vyhlásený Matej Kudľák z V.A.

Všetkým blahoželáme!

• Kurz carvingu

• V dňoch 9. a 10. mája sa uskutočnil základný kurz carvingu. Účastníci sa oboznámili s technikou vyrezávania ovocia a zeleniny. Ako môžete vidieť na fotografiách, boli veľmi šikovní a vytvorili naozaj krásne kúsky.

• Neformálne vzdelávanie

• Vzdelávali sme sa trochu inak. Žiaci V.A sa učili ako odprezentovať svoj podnikateľský plán. Skúsili si skupinovú prácu, prezentáciu pred spolužiakmi, či rolovu hru. Dúfame, že si odniesli skúsenosti, ktoré využijú vo svojom ďalšom živote.

• Prednáška - kariérny rast

• Dňa 2.5.2019 sa v našej škole konala prednáška o kariérnom raste. Zúčastnili sa jej žiaci V.A, III.A a II.B triedy. O svoje skúsenosti sa s nimi  Milanom Kaplanom, ktorý je absolventom našej školy. Žiaci si z prednášky odniesli zaujímavé poznatky, ktoré budú môcť využiť vo svojom ďalšom živote...

• Kubánska noc - maturitný raut V.A triedy

• 30.4.2019 sa konala praktická časť maturitnej skúšky z odborných predmetov. Žiaci V.A triedy zorganizovali raut na tému "Kubánska noc". Priestorom reštaurácie znela kubánska hudba a rozvoniavalo chutné jedlo. Atmosféru večera vám priblížia aj nasledujúce fotografie.