• Exkurzia Tatranská likérka s.r.o.

• 20. 6. 2019
        • Lepšie je raz vidieť, ako trikrát počuť. V Kežmarku druháci hotelovej akadémie videli prevádzku úspešnej rodinnej firmy a vypočuli si históriu jej existencie a tajomstvá technológie prípravy svetovo úspešných likérov. Horúci deň zavŕšili na termálnom kúpalisku a vlastnoručne pripravenou večerou. Večierka? Nebola!

• Mačanka 2019

• 10. 6. 2019
        • SÚŤAŽ VO VARENÍ ŠARIŠSKEJ „MAČANKY“ SA KONÁ UŽ TRADIČNE V RÁMCI OSLÁV DNI MESTA PREŠOV. Gastronomické podujatie, ktoré organizuje Prešovský klub kuchárov a cukrárov v spolupráci s mestom Prešov, je súčasťou Dní mesta Prešov už štyri roky.

Úlohou každého súťažiaceho kuchára bolo pripraviť päť litrov mačanky, kde sa hodnotila konzistencia, farba a chuť. Súťaž hodnotila porota zložená z profesionálnych kuchárov a následne aj verejnosť – keď každý hodnotiaci laik dostal tri žetóny, a po ochutnaní všetkých súťažných mačaniek, ich pridelil trom podľa neho najchutnejším mačankam.

V tohtoročnom ročníku bol rekordný počet súťažiacich – až 22, od Michaloviec až po Tatry.

Odborná porota v zložení Marián Pšak, Marián Miščík a Ing. Anton Kubík sa vo svojom hodnotení zhodla na poradí:

1. p. Paľa Matúš ( Vývarovňa u Šotíka Prešov)
          2. p. Čech Samuel (Stredná odborná škola gastronómie a služieb SDH 3, Prešov)
          3. p. Gáll Ján (Súkromná stredná odborná škola hotelierstva a gastronómie Mladosť, Prešov)

• Barmanka roka 2018

• 4. 6. 2019
        • Najlepšiu Barmanku roka 2018 máme na našej škole. Je to tretiačka Patrícia Matolová, ktorá získala tento titul v kategórii JUNIOR KLASIK.