• Baristický kurz

• 9. 9. 2019
        • V dňoch 21.10. – 24.10. 2019 sa bude na našej škole konať baristický kurz. Záujemcovia sa môžu prihlásiť u p. Mikolajovej.

• Koláč Rádia Regina Východ 2019

• 9. 9. 2019
        • Žiačky našej školy Judita Kollárová a Blanka Trebuňáková spolu s p. majsterkou Frištykovou sa zúčastnili súťaže Koláč Rádia Regina Východ. Tento 8. ročník bol s podtitulom "Štyri lady čokolády..." Dievčatá mohli súťažiť vďaka podpore Nadácie EPH. Upiekli sladké čokoládové koláče, ktorých krásu si môžete pozrieť aspoň na nasledujúcich fotografiách.

• "SLOVAK BARISTA CUP" Žilina 2019

• 30. 9. 2019
        • Prvýkrát v tomto školskom roku a prvýkrát na Hotelovej akadémii v Žiline sa konala ďalšia súťaž zo série "SLOVAK BARISTA CUP". Skvelá atmosféra aj skvelá kávička sprevádzala účastníkov celým dňom.

Súťaže sa zúčastnili aj naši žiaci, ktorí získali pekné umiestnenie v rámci mladších účastníkov: 5. miesto - Klaudia Karafová, 9. miesto - Mykhailo Savisko, 11. miesto - Kristína Kačmareková.

Blahoželáme!

• World Cleanup Day

• 30. 9. 2019
        • Do iniciatívy “World Cleanup Day” (Svetový čistiaci deň) sa 21. septembra zapojIlo 150 krajín s ambíciou zapojiť 5 % ich populácie a upratať si okolie. Predstavte si 300 miliónov ľudí, ktorí zbierajú odpad a zanechávajú za sebou čistú prírodu a mestá. Teraz si predstavte ten skvelý pocit, keď priložíte ruku k dielu aj vy.

Aj naša škola našla dobrovoľníkov, ktorí sa zapojili do upratovania. Cez aplikáciu TrashOut našli lokalizovanú nelegálnu skládku a čiastočne ju vypratali. Tiež upratali okolie Torysy pri našej škole.

Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným.