• Finále vzdelávaco - súťažného projektu ST. NICOLAUS YOUNG BARTENDERS TALENT 2019

• V tomto školskom roku sa konal 1. ročník vzdelávaco - súťažného projektu ST.NICOLAUS YOUNG BARTENDERS TALENT, ktorý je určený pre študentov SOŠ a Hotelových akadémií.  Projekt pozostával z workshopov - súťažných kôl organizovaných spoločnosťou ST. NICOLAUS v spolupráci so slovenskou barmanskou asociáciou – SkBA na domácej pôde zapojených škôl. Na základe výsledkov testov, pozornosti a aktivity boli na každej škole vybraní 2 študenti, ktorí postupili do celoslovenského finále, ktoré sa konalo v Bratislave.

Tohto finále sa za našu školu zúčastnili Šimon SasarákBohdan Shevchenko

• "Barista Cup" junior - Nitra

• Na Strednej odbornej škole gastronómie a cestovného ruchu v Nitre sa konalo posledné kolo súťaže "Barista Cup" junior.

Našu školu reprezentovali Bohdan Shevchenko a Mykhailo Savisko, ktorí skončili na 8. a 9. mieste.

Obom blahoželáme!

• Sweetcup 2019

• Dňa 28. novembra 2019 sme sa zúčastnili súťaže Sweetcup 2019. Bol to už 18. ročník medzinárodnej súťaže mladých talentov, ktorá sa konala na Strednej odbornej škole gastronómie a služieb v Prešove pod záštitou Prešovského samosprávneho kraja.

Do medzinárodnej súťaže sa prihlásilo 20 škôl zo Slovenska, Poľska, Ukrajiny, Maďarska, Gruzínska a Česka.  Témou súťaže v tomto ročníku bolo „Medové pokušenie“. Súťaž prebiehala v šiestich kategóriách, sprevádzaná mnohými sprievodnými akciami.

Našu školu úspešne reprezentovali títo žiaci:

Kategória "barista" - Šimon Slimak získal v zlatom pásme 2. miesto a Mykhailo Savisko v striebornom pásme 5. miesto

Kategória "čašník - slávnostná tabuľa" - Lenka Piskurová a Sofia Prusáková získali v zlatom pásme 1. miesto

Kategória "kuchár" - Judita Kollárová získala v bronzovom pásme 14.miesto

Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme ďalšie úspechy.

• Poznáme finalistov súťaže Skills Slovakia Junior GASTRO METRO CUP 2019/2020

• Koniec roka je tradične stretnutím budúcich mladých kuchárov. Do 9. ročníka súťaže v školskom roku 2019/2020 sa prihlásili 20 žiaci hotelových akadémií a stredných odborných škôl. Splnili súťažné podmienky a 16 z nich prišlo 26. novembra prezentovať svoje umenie v gastronómii na Strednú odbornú školu hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch. Finále 6 najlepších sa uskutoční na medzinárodnom veľtrhu gastronómie DANUBIUS GASTRO v bratislavskej Inchebe 23. januára 2020.

Našu školu na tejto súťaži reprezentoval PATRIK KOSTELNÍK (IV.B) pod vedením p. majstra Damiána Kolesára. Patrik sa umiestnil na krásnom 8. mieste a stal sa druhým náhradníkom. Srdečne mu blahoželáme.