• JUNIOR GASTRO METRO CUP

• 13. 5. 2022
        • Budúci kuchári a cukrári sa na potešenie všetkých predstavili na celoštátnom finále v bratislavskej Inchebe 28.–29. apríla počas Medzinárodného veľtrhu gastronómie Danubius GASTRO 2022. Celoslovenské finále súťaže Skills Slovakia JUNIOR GASTRO METRO CUP opäť poukázalo na výnimočnosť, nadanie a talent žiakov. Kuchár a cukrár sú odbory, ktoré právom patria dnes už medzi gastronomické umenie. Úloha pripraviť moderný teplý pokrm a vychádzať pritom z kulinárskych tradícií svojho regiónu je pre mladých kuchárov výzvou ukázať šikovnosť a vedomosti získané pri štúdiu pred odbornou verejnosťou.

Našu školu na tomto finále reprezentovala MARIANA BLANÁRIKOVÁ z III.B triedy, ktorá pripravila chutný a oku lahodiaci pokrm. Veríme, že získala cenné skúsenosti, ktoré bude môcť využiť vo svojom profesionálnom živote.

• Fajnový deň č. 3

• 3. 5. 2022
        • Fajnový deň č. 3 sa niesol v duchu "Black and white". Úlohou bolo obliecť si niečo biele a čierne. Ako môžete vidieť na fotografiách, naši študenti a učitelia sa tejto úlohy zhostili bez veľkých problémov.