• 1. 6323 K hotelová akadémia (5-ročný odbor)
     2. 6445 K kuchár (4-ročný odbor)
     3. 6489 H hostinský (kuchár - čašník, 3-ročný odbor)
     4. 6444 H čašník, servírka (3-ročný odbor)
     5. 6489 F pomocník v kuchyni (2-ročný odbor aj pre žiakov, ktorí ukončili ZŠ v nižšom ako 9.ročníku)
     6. 6421 L spoločné stravovanie – nadstavbové štúdium
    • Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
    • Naša škola poskytuje aj ubytovanie a stravovanie.
     • Gastro Cup 2022

      Pred týždňom sa pod organizačnou taktovkou Banskobystrického klubu kuchárov a cukrárov SZCK konala celoslovenská sútaž Gastro Cup 2022.

      V kategórii kuchár-senior sa predstavil aj náš majster odborného výcviku Bc. Damián Kolesár.

      Súťažný pokrm bol náročný na prípravu, pričom ho bolo potrebné pripraviť v priebehu 60 minút.

     • 2% dane

      Vážení rodičia, priatelia školy,

      o Vašu priazeň, ako daňovníka, sa uchádza naša nezisková organizácia Mladosť. Podľa zákona o dani z príjmov môže organizácia tretieho sektora, ktorá sa zaregistrovala v Centrálnom registri prijímateľov, získať 2 %, resp. 3 % zaplatenej dane fyzickej a právnickej osoby. V tomto registri je aj Mladosť, n.o.. Budeme radi, ak sa rozhodnete podporiť vzdelávanie a výchovu na SSOŠ hotelierstva a gastronómie Mladosť poukázaním 2 %, resp. 3 % zaplatenej dane fyzických a právnických osôb.

     • Ako zvládnuť súčasnú situáciu

      Milí žiaci, udalosti posledných dní u našich susedov a priateľov nám pripomínajú, že rebríček našich hodnôt nie je fixný a že pocit bezpečia a dostatku nie je vždy zaručený. MŠVVaŠ v tejto súvislosti zverejnilo odporúčania pre učiteľov aj žiakov, ako spracovávať ťažké pocity neistoty a traumatizujúce správy v médiách a na sociálnych sieťach. Tieto odporúčania vám sprostredkúvame.

    • POMOC PRE UKRAJINU
     • POMOC PRE UKRAJINU

      Milí priatelia,

      ani nám nie je ľahostajná situácia na Ukrajine. Na našej škole študujú žiaci priamo z Ukrajiny a nás sa situácia u nich doma veľmi dotýka. Preto sme sa rozhodli pomôcť. OZ Podaj ďalej v Prešove organizuje zbierku na pomoc utečencom z Ukrajiny.

      Preto, ak máte požadované veci, ktoré sú v zozname, prineste ich V PONDELOK do školy a my to potom zanesieme ďalej, aby sa pomoc dostalo k ľuďom, ktorí to potrebujú.

     • Deň sv. Valentína u nás

      Deň sv. Valentína je dňom zaľúbených, kedy dávame najavo svoje city a obdarúvame sa maličkosťami, ktoré nám vyčaria úsmev na tvári. Týždeň pred Valentínom sa nachádzala vo vestibule školy krabica, kam mohli žiaci vhadzovať valentínky – pozdravy a lístočky s odkazmi pre svojich priateľov, kamarátov a učiteľov. Dňa 14.2 celá škola dýchala valentínskou náladou tak, ako sa patrí. Naše „živé“ Valentínky roznášali odkazy po celej škole svojim majiteľom.

     • VALENTÍNSKA POŠTA

      Chceš niekoho potešiť a vyčarovať mu úsmev na tvári? Tak neváhaj a priprav pre neho valentínku!

      Pozdravy plné lásky môžete do 14.2.2022 vhodiť do valentínskej krabice pri vstupe do školy.

      Nezabudnite uviesť meno a triedu adresáta, aby sa váš odkaz dostal do správnych rúk.

      V deň sv. Valentína ich budú „Amorkovia“ roznášať určeným adresátom.

     • EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

      Dňa 9.12.2021 sa žiaci V.A triedy zúčastnili školského kola Ekonomickej olympiády. Je to celoslovenská súťaž v znalostiach z ekonómie a financií, ktorá je určená študentom stredných škôl. Svojím poňatím prispieva k ďalšiemu rozvoju kľúčových schopností a znalostí študentov v ekonómii. Súťažiaci majú možnosť byť prijatí na vysokoškolské štúdium vybraných partnerských univerzít bez prijímacích skúšok, či vyhrať vecné ceny, ako notebook, mobilný telefón, čítačku elektronických kníh, ekonomickú literatúru a ďalšie.

     • OTVORENIE ČITÁRNE

      Hotovo, je to tu!

      Po úspešnej rekonštrukcii jednej málo využívanej učebne vznikla na našej škole nová ČITÁREŇ.

      Ďakujeme všetkým, ktorí neváhali a prispeli darovanými knihami.

      Tie už sedia v novej knižnici a sú vám k dispozícii. Môžete si čítať v škole, alebo si knihu požičať domov. Nezabudnite ju však po prečítaní vrátiť!

     • MIKULÁŠ

      Šiesty december je deň, kedy sa deti ale aj dospelí tešia na bradatého pána s veľkým bruchom v červenom plášti s obrovským vrecom plným sladkých dobrôt. Ani naša škola nebola výnimkou.

      Mikuláš prišiel na našu školu aj so svojimi pomocníkmi čertmi a anjelom. A takto spríjemnili deň žiakom ako aj učiteľom našej školy.

     • Baristický kurz

      Keď sa povie slovo barista, ľudia si hneď predstavia človeka, ktorý vám nakreslí do cappuccina labuť, či váš portrét. Avšak barista je v prvom rade človek, vďaka ktorému máte vo vašej šálke príjemnú chuť, ktorá vám spraví deň krajším. Baristom sa môže stať každý. Stačí len chcieť. A naši žiaci chceli. Zúčastnili sa Základného baristického kurzu a získali cenné odborné vedomosti a zručnosti, ktoré budú môcť využiť vo svojej praxi.

     • Deň židovskej kuchyne

      Jedlá pripravené podľa receptov židovskej kuchyne obohatili jedálny lístok našej školy. Žiaci dosiahli autenticitu pokrmov aj vďaka pravej macesovej múke, ktorú našej škole podarovala Židovská náboženská obec Prešov.

      Chutné macesové knedličky do polievky, kuracie stehná na víne po židovsky, či tradičné chanukové šišky pripravovali žiaci V.A triedy pod vedením majsteriek Frištykovej a Strojnej. Atmosféru posilnili aj vkusnou dekoráciou reštaurácie. Pripojili sa aj prváci z I.C triedy s pani majsterkou Horovskou, ktorí s výzdobou miestnosti pomáhali.

     • 9.11. - Medzinárodný deň proti fašizmu a antisemitizmu

      Tento deň je spomienkou na obete Krištáľovej noci v Nemecku. Počas nej v roku 1938 bolo desivým besnením príslušníkov SS a SA zavraždených viac ako 90 Židov a stovky ťažko ranených. Ulice boli zaplnené sklenými črepinami z výkladov, okien židovských domov, bytov, obchodov a synagóg. Následne bolo 30 000 Židov zatknutých a deportovaných do koncentračných táborov. Pri tejto príležitosti sa konajú podujatia na pripomenutie týchto hrôz s cieľom varovať pred ich opakovaním a na protest proti súčasnej forme fašizmu a antisemitizmu. Aj žiaci našej školy navštívili krásne dochovanú prešovskú synagógu, zo záujmom si vypočuli sprievodné slovo a zapálili sviece pri tamojšom pamätníku obetiam holokaustu.

     • Workshop stredných škôl

      Začiatkom mesiaca sa žiačky našej školy zúčastnili Workshopu stredných škôl, ktorý zorganizovala Súkromná základná škola DSA Prešov. Žiakom sme predstavili našu školu a ukázali sme budúcim stredoškolákom kúzlo nášho umenia. Pevne veríme, že niektorí z nich sa stanú aj našou súčasťou a prežijú s nami úžasnú MLADOSŤ.

     • Chutné maškrty

      Máte chuť na sladké a nechce sa vám piecť? Naši šikovní žiaci vám ponúkajú možnosť objednať si takéto chutné cheesecakes. Cena celej torty je 18 €, cena ozdobenej je 20 €. Svoj záujem môžete nahlásiť p. majsterke Strojnej.

     • BARMANSKÝ KURZ

      V mesiaci december sa na našej škole bude opäť organizovať BARMANSKÝ KURZ, ktorý je určený pre každého záujemcu, aj začiatočníka, ktorý sa chce v tejto oblasti vzdelávať a rozšíriť tak svoje portfólio vedomostí a zručností.

      Cena kurzu bude 120 €. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 15.11.2021 u p. majsterky Krasnayovej.

    • DARUJ KNIHU ŠKOLE
     • DARUJ KNIHU ŠKOLE

      Vážení kolegovia, milí študenti!

      22. október je Medzinárodným dňom školských knižníc, ktorý sa pripomína od roku 1999. Deň je oslavou školských knižníc, ich významu a prínosu pri vzdelávaní mládeže. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu žiakov ku knihám, školskej knižnici, čítaniu a získanie si väčšieho počtu milovníkov literatúry.

  • Prihlásenie

  • Zvonenia

   Piatok 9. 6. 2023
  • Staňte sa naším fanúšikom

   • 60-te výročie školy

   •              2 %

   • Vážení rodičia, priatelia školy,

    o Vašu priazeň sa uchádza naša nezisková organizácia Mladosť. Budeme radi, ak sa rozhodnete podporiť vzdelávanie a výchovu na SSOŠ hotelierstva a gastronómie Mladosť poukázaním 2 %, resp. 3 % zaplatenej dane fyzických osôb. Ďakujeme!

    Vyhlasenie.pdf


   • Iba spolu zastavíme šikanu

   • Stal si sa obeťou šikany alebo si bol jej svedkom? Nezostávaj potichu. Pokiaľ máš pocit, že sa nevieš porozprávať s nikým, koho vo svojom okolí poznáš, kontaktuj Linku detskej istoty pre deti a mladých ľudí a porozprávaj sa s odborníkmi. Stačí zavolať anonymne na bezplatné telefónne číslo 116 111. Volať môžeš 24 hodín, 7 dní v týždni, alebo napísať email na: 116111@ldi.sk alebo kontaktuj poradcov online cez čet.

    Odpovieme Ti cez telefón, email či čet. Nie si v tom sám.

    https://www.odpisemeti.sk/

  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
   • Mladosť v 3D

   • Spolupráca našej školy s Fakultou manažmentu Prešovskej Univerzity

   • Spolupráca je zameraná hlavne na oblasť:

    - spolupracovať na propagácii zmluvných partnerov a jej uvádzanie vo významných dokumentoch zmluvných partnerov, oboznamovanie študentov s činnosťou zmluvného partnera a možnosťami stáží,

    - spolupracovať v oblasti výskumu,

    - výmena najnovších skúseností z oblasti pôsobenia zmluvných partnerov,

    - Fakulta manažmentu ponúkne ZP – konkrétny názov bakalárskych a diplomových prác, ktoré by mohli byť spracované pre podmienky podniku,

    - zosúladenia študijných programov v nadväznosti na možnosti štúdia na vysokej škole.