• 1. 6323 K hotelová akadémia (5-ročný odbor)
     2. 6445 K kuchár (4-ročný odbor)
     3. 6489 H hostinský (kuchár - čašník, 3-ročný odbor)
     4. 6444 H čašník, servírka (3-ročný odbor)
     5. 6489 F pomocník v kuchyni (2-ročný odbor aj pre žiakov, ktorí ukončili ZŠ v nižšom ako 9.ročníku)
     6. 6421 L spoločné stravovanie – nadstavbové štúdium
    • Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
    • Naša škola poskytuje aj ubytovanie a stravovanie.
     • Návšteva predstavenia v Divadle Alexandra Duchnoviča

      Dňa 19. 11. 2022 študenti aj učitelia našej školy navštívili Divadla Alexandra Duchnoviča.
      A hoci bola sobota, vybrali sa spolu a mali pekný zážitok zo sledovania komédie s názvom
      Ostali hlupákmi. Svedčí to aj z nasledujúcich slov:

      V divadle sa mi páčilo, lebo rusínsky jazyk bol zaujímavý na počúvanie. V predstavení nebolo
      veľa kulís, no charizmatickí herci mi ani na chvíľu nedovolili spustiť oči z javiska. Dialógy,
      ktoré sprevádzali vtipy, boli vydarené, pretože na konci som sa vrátilа s výbornou náladou a
      živými emóciami.
      Yulianna, 2. roč.

     • Rodičovské združenie

      Vážení rodičia, dovoľte aby sme vás pozvali na rodičovské združenie, ktoré sa bude konať 30.11.2022 od 14:30 do 15:30 hod. (formou konzultácií s triednym učiteľom). IV.B trieda bude mať rodičovské združenie 1.12.2022.

      Rozpis tried:

      I.A č. 206

      I.B č. 219

      I.C č. 218

      I.PM č. OVY 106

     • IMATRIKULÁCIA A DEŇ ŠPORTU

      Dňa 18. novembra sa v priestoroch našej školskej telocvične uskutočnila IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV, ktorú usporiadala Žiacka školská rada. Prváci najprv zložili imatrikulačný sľub, prevzali si imatrikulačné listiny a potom plnili zaujímavé úlohy, pri ktorých sa poriadne zabavili.

      Touto cestou by sme im radi popriali veľa šťastia na škole, veľa príjemne prežitých chvíľ, aby o pár rokov na stužkovej slávnosti mali na čo spomínať.

     • Deň zdravej výživy

      Je tu jeseň a s ňou aj Deň zdravej výživy. Správna výživa sa významnou mierou podieľa na zdravotnom stave obyvateľstva, ovplyvňuje kvalitu a dĺžku života a je hlavnou podmienkou prevencie a liečby najvýznamnejších ochorení.

      My sme si tento deň, ktorý pripadá na 16. októbra, pripomenuli prednáškou o zdravom stravovaní a svoje zdravie podporili desiatou z čerstvého ovocia, ktorú naša škola pripravila pre svojich študentov a zamestnancov, za čo jej ďakujeme.

     • Výlet do Budapešti

      27.10.2022 sa vybralo 41 žiakov spolu s p. učiteľkami Šimkovou a Šofranko Minaričovou spoznávať krásy mesta Budapešť. Počasie im prialo a vďaka p. sprievodcovi z CK Ezotour videli mnoho pamiatok a historických miest, dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií a načreli do tajov tohto mesta. Svoj výlet ukončili v Tropicariu Budapešť . Bol to úžasný zážitok.

     • SWEET CUP 2022

      Stredná odborná škola obchodu a služieb SDH 3, Prešov usporiadala po nechcenej prestávke 14. ročník medzinárodnej súťaže talentovaných žiakov v odbore čašník, kuchár, cukrár, barista a obchodný pracovník - SWEET CUP 2022. Okrem škôl zo Slovenska sa súťaže zúčastnili aj školy z Česka, Ukrajiny a Poľska. Naša škola súťažila v odboroch čašník a kuchár. Súťažnou témou bola JESEŇ.

     • Biela pastelka

      Milí rodičia, žiaci, kolegovia, zbierkový tím Sárka a Marko.

      Dovoľte sprostredkovať vám poďakovanie od koordinátorov celoslovenskej verejnej zbierky Biela pastelka 2022. Aj vďaka príspevku našej školy, vašej dobrosrdečnosti, ochote a nasadeniu Sárky a Marka (IV.A), podarilo sa v Prešovskom kraji organizátorom vyzbierať krásnu sumu 31 411,97 €. My sme prispeli sumou 84,26 €. Ďakujeme.

     • Beseda so spisovateľkou Táňou Revajovou

      Dňa 23. 9. 2022 do našej školy zavítala spisovateľka pre deti a mládež Táňa Revajová. Opísala nám začiatky svojej spisovateľskej kariéry a predstavila niektoré svoje knihy. Veľmi zaujímavo rozprávala o tom, ako ju sám život a životné udalosti inšpirovali k vytvoreniu niektorých postáv a príbehov. Naučila nás, že máme chodiť s otvorenými očami a ušami, lebo okolo nás môžu byť inšpiratívni ľudia alebo sa môžu odohrávať zaujímavé udalosti. Žiaci jej kládli podnetné otázky a na konci nám aj prečítala z jednej zo svojich kníh. Ďakujeme pani autorke, že sme ju mohli lepšie spoznať a aj Knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove, v spolupráci s ktorou sme túto besedu pre našich žiakov pripravili.

     • Biela pastelka

      Tí, ktorí majú silný zmysel pre lásku a spolupatričnosť, majú odvahu nebyť dokonalí. (Brené Brown)

      Milí kolegovia, milí rodičia a žiaci. Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojí do verejnej zbierky "Biela pastelka". Uskutoční sa 22. a 23. septembra v priestoroch školy. Náš spoločný príspevok zúročí Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska na bezplatné poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie nevidiacim a slabozrakým ľuďom. Zbierkový tím zo ❤❤❤ ďakuje.

     • Beh pre život

      13. septembra 2022 sme sa my všetci študenti V.A rozhodli zúčastniť „Behu pre život“. Nenáročná 3 km trasa viedla v blízkosti našej školy (okolo Torysy). Do tejto akcie sa zapojili aj naše p. učiteľky Mgr. Darina Štroncerová a Mgr. Irena Šoltesová.

      Nebežalo sa na čas, bežali sme s láskou a s myšlienkami na tých, ktorí bojujú s vážnou chorobou, s jej následkami alebo tu už medzi nami nie sú.

    • Prešovské misie
     • Prešovské misie

      V rámci Prešovských misií sa aj na našej škole uskutočnil evanjelizačný program laických tímov. Osobné svedectvá mladých, krátke prednášky, video.... Témou bola "Úvaha o viere a zmysle života".

     • Naša návšteva na ZŠ

      9. septembra sme navštívili ZŠ s MŠ Námestie Kráľovnej pokoja 4, kde sme prezentovali našu školu a šikovnosť našich žiakov. Deviatakom a ôsmakom sme chceli sprostredkovať zákutia povolania kuchára, čašníka, či barmana. Rozhodnúť sa správne pre svoje budúce povolanie nie je v dnešnej dobe vôbec jednoduché a vedia to najmä žiaci, ktorí končia základnú školu. Dúfame, že sa im naše praktické ukážky páčili a že sa s niektorými stretneme aj na pôde našej školy.

    • Prváci si predĺžili leto
     • Prváci si predĺžili leto

      Hneď druhý deň školského roka strávili naši prváci v krásnom prostredí Ekoparku Holá Hora v Prešove. Absolvovali icebreaking, ktorý im uľahčí vstup do stredoškolského života v novom kolektíve. Ročenka s profilmi spolužiakov a celý pobyt sa fantasticky vydarili.

     • Milí žiaci!

      Vratné nádoby potešili našu planétu, ale vám pribudla starosť nosiť ich naspäť domov?

      Potešíme vás - vo vašich triedach pribudlo vrece na zber vratných fliaš a plechovíc.

      Zarobené peniažky sa použijú samozrejme pre vás, napríklad na nákup stolnotenisových loptičiek a rakiet, ...

      Prosím nedávajte do zberu nedopité fľaše a plechovice – nechcete predsa, aby vám v triede zapáchalo.

  • Prihlásenie

  • Zvonenia

   Piatok 9. 6. 2023
  • Staňte sa naším fanúšikom

   • 60-te výročie školy

   •              2 %

   • Vážení rodičia, priatelia školy,

    o Vašu priazeň sa uchádza naša nezisková organizácia Mladosť. Budeme radi, ak sa rozhodnete podporiť vzdelávanie a výchovu na SSOŠ hotelierstva a gastronómie Mladosť poukázaním 2 %, resp. 3 % zaplatenej dane fyzických osôb. Ďakujeme!

    Vyhlasenie.pdf


   • Iba spolu zastavíme šikanu

   • Stal si sa obeťou šikany alebo si bol jej svedkom? Nezostávaj potichu. Pokiaľ máš pocit, že sa nevieš porozprávať s nikým, koho vo svojom okolí poznáš, kontaktuj Linku detskej istoty pre deti a mladých ľudí a porozprávaj sa s odborníkmi. Stačí zavolať anonymne na bezplatné telefónne číslo 116 111. Volať môžeš 24 hodín, 7 dní v týždni, alebo napísať email na: 116111@ldi.sk alebo kontaktuj poradcov online cez čet.

    Odpovieme Ti cez telefón, email či čet. Nie si v tom sám.

    https://www.odpisemeti.sk/

  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
   • Mladosť v 3D

   • Spolupráca našej školy s Fakultou manažmentu Prešovskej Univerzity

   • Spolupráca je zameraná hlavne na oblasť:

    - spolupracovať na propagácii zmluvných partnerov a jej uvádzanie vo významných dokumentoch zmluvných partnerov, oboznamovanie študentov s činnosťou zmluvného partnera a možnosťami stáží,

    - spolupracovať v oblasti výskumu,

    - výmena najnovších skúseností z oblasti pôsobenia zmluvných partnerov,

    - Fakulta manažmentu ponúkne ZP – konkrétny názov bakalárskych a diplomových prác, ktoré by mohli byť spracované pre podmienky podniku,

    - zosúladenia študijných programov v nadväznosti na možnosti štúdia na vysokej škole.