• Odbor HOTELOVÁ AKADÉMIA

• V školskom roku 2019/2020 otvárame odbor 6323 K hotelová akadémia. Študovať môžete aj v odboroch     6445 K kuchár, 6444 H  čašník, servírka, 6489 H hostinský.

Príďte stať sa našou súčasťou.

• Deň učiteľov

• „Píšem na nebo písmená,

tomu, kto ma učil dýchať svet,

tomu, kto ma učil písať hlásky viet

pánu učiteľovi z lásky.“

Tieto krásne verše a nádhernú pieseň venovali žiaci našej školy učiteľom pri príležitosti Dňa učiteľov  28. 3., v deň narodenia Jána Amosa Komenského – učiteľa národov. Na rozptýlenie pre nich tiež pripravili zábavný program aj vo forme kvízu. Našťastie žiaci neznámkovali, ale rozdávali odmeny. Aj pani riaditeľka pri tejto príležitosti odmenila štyroch zamestnancov školy z radov pedagogických a nepedagogických  pracovníkov za dlhodobé nadštandardné snaženie o rozvoj školy.

• Budapešť - Tropicarium

• V utorok (19.3.2019) 39 žiakov našej školy navštívilo mesto Budapešť. Odchádzali sme skoro ráno. V meste sme si pozreli najznámejšie pamiatky - Opera, Bazilika sv. Štefana, budova Parlamentu /považuje sa za najväčšiu v celej krajine, predstavuje 100 ročný symbol maďarskej demokracie, má 691 miestností a na jej výzdobe sa podieľali najlepší umelci v krajine/, Reťazový most /najznámejší z 8 mostov, ktoré preklenujú rieku Dunaj a spájajú hornatú Budu a rovinatú Pešť/, Rybárska bašta, odkiaľ je možné uvidieť peknú panorámu mesta, Matyášov Chrám, Kraľovský palác. Po prehliadke sme sa presunuli k jednej z atrakcií mesta - k Tropicariu, ktorého expozície sú situované v modernom obchodnom a zábavnom centre Campona. Absolvovali sme prehliadku podmorského sveta plného žralokov, rôznorodých rýb, koralov, ktorá bola obohatená exponátmi hadov, plazov a dažďového pralesa. V neskorých večerných hodinách sme sa vrátili domov. Už teraz sa tešíme na ďalší výlet.

• Barmanský kurz 2019

• Počas minulého týždňa sa na našej škole konal "barmanský kurz". Študenti sa zoznámili s tajomstvom barmnstva a získali barmanskú zručnosť. Úspešným absolvovaním záverečných skúšok získali certifikát.

• Valentínsky obed

• Takto krásne nám včera žiaci na odbornom výcviku skrášlili priestory našej reštaurácie a spríjemnili nám chutný valentínsky obed 💕

• Deň otvorených dverí Prešovskej univerzity

• Naši študenti sa zúčastnili v stredu (13.2.2019) Dňa otvorených dverí PREŠOVSKEJ UNIVERZITY. Oboznámili sa s možnosťami štúdia na rôznych fakultách a videli priestory a vybavenie univerzity.

• Umenie barmanstva

• S našimi žiakmi sme navštívili Základnú školu vo Finticiach. Žiakom sme ukázali umenie barmanstva a miešania nápojov. Do prípravy sa aktívne zapojil aj žiak školy, ktorý pre svojich spolužiakov namiešal chutný nápoj.

• Poézia v gastronómii 2019

• Aj tento rok Slovenský zväz kuchárov a cukrárov v dňoch 24. – 27. januára 2019 zorganizoval už tradičné gastronomické súťaže: 20. ročník súťažnej výstavy POÉZIA V GASTRONÓMII a 11. ročník súťaže DANUBIUS GASTRO CUP – varenie a pečenie naživo.

Tieto súťaže patria medzi najprestížnejšie súťaže pre kategórie juniorských i seniorských gastronomických odborníkov v Slovenskej republike.

Súťaže sa zúčastnili naši dvaja žiaci z II.B triedy – Dávid Bouška a Jakub Lux.

• ,,SLOVAK BARISTA CUP“ junior 2019

• Medzinárodná výstava Danubius Gastro Incheba v Bratislave sa stala aj tento rok miestom opätovných stretnutí a meraní si síl najlepších junior baristov stredných odborných škôl a hotelových akadémií na Slovensku. Už štvrtý ročník súťaže ,,SLOVAK BARISTA CUP“ junior bol 25. januára hlavným lákadlom pre všetkých návštevníkov Kávového mestečka. V súťaži sa predstavilo 36 súťažiacich z 22 škôl zo Slovenska.

Našu školu reprezentovali Šimon Slimak (IV.A), Inna Kryvych (II.A) a Mykhailo Savisko (I.B).

• Barmanský kurz a kurz carvingu

• BARMANSKÝ KURZ

V mesiaci marec sa bude na našej škole organizovať "Barmanský kurz". Ešte je 9 voľných miest. Prihlásiť sa môžete u p. majsterky Krasnayovej.

KURZ CARVINGU

9. a 10.mája 2019 sa bude konať "Kurz carvingu". Cena kurzu je 70 €. Záujemcovia sa môžu prihlásiť u p. majsterky Frištykovej alebo p. majstra Kolesára.

• SLOVAK BARISTA CUP junior

• Aj my sa chceme poďakovať Academy of Coffe za spoluprácu a možnosť byť súčasťou takejto vynikajúcej súťaže.

Jedno z kôl SLOVAK BARISTA CUP junior sa konalo aj v našej škole. Súťaž bola podporená mestom Prešov v sume 500 €. Ďakujeme

• Vianočné posedenie

• Dnes popoludní sme sa zišli na vianočnom posedení. Naši žiaci si pre nás pripravili pekný programom, ktorým navodili vianočnú atmosféru. Po chutnom jedle sme zotrvali v príjemnom rozhovore.

• SWEETCUP 2018

• SWEETCUP 2018 - blahoželáme Judite Kollárovej pod vedením p. majsterky Frištykovej. Súťažila so slávnostným "lávovým" koláčom ...

• Deň otvorených dverí 2018

• Do priestorov našej školy sme dňa 5.12.2018 pozvali širokú verejnosť nielen z Prešova, alej aj širšieho okolia. Idea tohtoročného decembrového DOD bola vyjadrená slovami - Chceme predstaviť naše študijné odbory a získať žiakov, ktorí majú záujem nielen o gastronomické služby, ale ktorí sú aj tvoriví a vnímaví. Chceli sme ukázať, že „dvere“ sú k nám pre každého otvorené a to najmä pre tých, ktorí majú úprimný záujem o vzdelávanie sa na našej škole. Sme si vedomí,  že osobná návšteva našej školy im uľahčí ich rozhodnutie a veríme, že svoje pozitívne dojmy budú šíriť ďalej aj medzi svojimi známymi

• SKILLS SLOVAKIA GASTRO JUNIOR METRO CUP

• Dňa 4.12.2018 sa náš žiak Dávid Bouška zúčastnil celoštátnej súťaže SKILLS SLOVAKIA GASTRO JUNIOR METRO CUP v Nových Zámkoch. Na súťaž sa pripravoval pod vedením p. majstra Jána Kolesára. Témou súťaže bolo kuracie mäso s kožou, z ktorého mali súťažiaci pripraviť pokrm. Dávid si zo súťaže odniesol cenné skúsenosti.